Seçime Günler Kala O İttifak Dağıldı Seçim Garanti
Seçime Günler Kala O İttifak Dağıldı Seçim Garanti
Yayınlanma:Güncelleme:
SON DAKİKA HABERİ . Seçime Günler Kala O İttifak Dağıldı Seçim Garanti. 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurdiğernlığı tercihleri ikinci tura kaldı. Recep Tayyip Ertabiatn ve Kemal Kılıçdaroğlu ikinci turda yarışacak adaylar olarak belirlenirken O ittifakta büyük çatlak . HABERİ OKUMAYA DEVAM ETMEK NİÇİNİYLE görsele dokun GÖRSELE DOKUNARAK DEVAM EDİN…
14 Mayıs’ta oluşturulan Cumhurdiğernlığı seçimleri ikinci tura kaldı. Recep Tayyip Ertabiatn ve Kemal Kılıçdaroğlu ikinci turda yarışacak adaylar olarak belirlenirken, ATA İttifakı adayı Sinan Oğan yüzde 5.17 oy seviyesiyla kritik isim haline geldi. İkinci turda ATA İttifakı ve Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceği merak edilirken, ittifakın bileşenlerinden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den dikkat çekici bir açıklama geldi. Bir evvelceki gün yaptığı bildirimde, “Zafer Partisi adına hususşamam fakat biz ehveni şer de olsa gönlümüz Millet İttifakı’ndan yana” diyerek Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini belirten Vecdet Öz, ATA İttifakı’nın sona erdiğini duyurdu. Halk Tv canlı yayınına bağlanan Vecdet Öz şu şekilde dedi: “Seçime girdik. Seçim sonuçlendi. Milli irade bize yüzde 5 oy verdi. Seçim devam etmekte. Bir karar vermek mecburiyetindeydık. Milli iradeye baskı olmaz. Deriz ki; biz bu tür düşünüyoruz. Şimdilik ATA İttifakı’nın kurulmasının nedeni; muhalefet. İlk evvelceliğimiz iktidarın gitmesidir. Dhadiyisıyla; şimdilik bizim tercihimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek vermek oldu. Bu destek kararını kendisine ilettik. Bu demokratik bir hakkımızdır. Dhadiyisıyla seçmenlerimize biz bu tür karar verdik diyoruz. Ümit Hoca’ya “Nasıl karar vereceksiniz” diye sordum; “Yönetimimize soracağız” dedi. Hayhay dedim. Biz de çıkan kararımız duyurduk. İttifak biliyorsunuz; seçimle eş güdümlü başlar, seçim bittiğinde nihayetlenir. İkinci tura kalmışsanız devam eder. ATA İttifakı resmen sona ermiştir. Nezaketen birbirimize sorduk. Ümit Hoca’nın alacağı karara saygı dikazm. Sinan Oğan bey de bir oy almıştır, dilediği biçimde hareket edebilir. Saygı dikazz. Biz yola çıkarken muhalefet ittifakı olarak çıktık. İktidarı desaksaklıkk planımızda yoktu. Biz kazanmayı heves ediyor idik. 21 yılda ülkeyi bu hale getirenin yine ümit olması mümkün değil. O yüzden, bizim dostlarımız da ben de bunu kabullenemiyorum. Dhadiyisıyla bizi temsil etmiyor. Ziyareti kendi tasarrufudur; bizimle bir ilgisi yoktur. Saygı dikazz.”