CHP’nin İstifa Eden Belediye Başkanı.! CHP 31 Mart’ta Güle Güle Türkiye Diyecek

CHP’nin İstifa Eden Belediye Başkanı.! CHP 31 Mart’ta Güle Güle Türkiye Diyecek Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP yönetimini gaye aldı. Çetin, “Bu yapıyla..

CHP’nin İstifa Eden Belediye Başkanı.! CHP  31 Mart’ta Güle Güle Türkiye Diyecek
Yayınlanma: Güncelleme:

CHP’nin İstifa Eden Belediye Başkanı.! CHP 31 Mart’ta Güle Güle Türkiye Diyecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP yönetimini gaye aldı. Çetin, “Bu yapıyla 31 Mart’ta kesinlikle CHP sandıkta önemli bir ders almış olacak, sandığa gömülecek.” dedi.
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), geride bıraktığımız gün kalan ilçelerde yerel seçimler suretiyle adayları belirledi ve Parti Meclisi’ne sundu. Adana’nın Çukurova vilayetinde Belediye Başkan Adayı olarak sahip olunan Belediye Başkanı Soner Çetin’in yerine Emrah Kozay aday olarak gösterildi. Bunun üzerine Çukurova Belediye Başkanı Çetin, CHP’nin ilkelerinden uzaklaştığını ve gasp edildiğini söyleyip partisinden istifa ettiğini açıkladı.

“TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİM, ADAY GÖSTERİLMEDİM”

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, istifasının ardından konuyla ilgili açıklama yaptı. Soner Çetin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından verilen sözleri tutmadığını ifade etti ve Özel’in partililere ön seçim yapılacağına dair söz verilenni fakat daha sonra ön seçim yapılamayacağını, başarılı olan sahip olunan belediye başkanlarını yine aday göstereceklerini ifade ettiğini iletti.

“Tüm kamuoyu araştırmalarında Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçilmemize rağmen, yüzde 68 memnuniyet oranım olmasına rağmen aday gösterilmedim.” İfadesini kullanan Çetin, yerine Çukurova’nın sorunlarından haberdar olmayan birinin aday göstertildiğini kaydetti.

BİRÇOK KİŞİ İSTİFA ETTİ

CHP’den istifa etmesinin ardından, partiden fazlası kişinin de istifa ettiğini ileten Çetin, “Ben istifa etmeyin dememe rağmen dinlemediler. Çünkü Adana’da inanılmaz tepki oluşmuş durumda. Zaten sahip olunan belediye başkanı başarısız. Bugüne kadar algıyla getirdi. Şimdi partiden istifa ettiğim suretiyle rahat konuşuyorum. “ dedi.

Çetin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın gelmiş geçmiş en başarısız belediye başkanı olduğunu ifade etti ve buna rağmen kendisi Çukurova’dan, Akif Kemal Akay ise Seyhan’dan aday olsaydı dengelerin tutulabileceğini kaydetti.

“31 MART’TA CHP YÖNETİMİ ‘BAY BAY TÜRKİYE’ DİYECEK”

CHP’de isyanların devam ettiğini aktaran Soner Çetin, Özgür Özel’in CHP tarihindeki en kısa süreli genel başkan olacağını ifade etti.

“Bu yapıyla 31 Mart’ta kesinlikle CHP sandıkta önemli bir ders almış olacak, sandığa gömülecek. Ata, baba partimizi büyük bir hezimet bekliyor. Yeni CHP yönetimi ve genel başkanı da 31 Mart’ta ‘Bay bay Türkiye’ diyecek ve gidecek.” açıklamasında belirleme edilen Çetin, 31 Mart’tan sonra çok güzel bir CHP yönetimi kurulacağını ve o süre partide yer almayı isteyeceğini ifade etti.

Diğer taraftan, Soner Çetin, yerel seçimlere bağımsız aday olarak ya da başka bir partiden katılmak suretiyle görüşmelerinin devam ettiğini duyurdu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.