Emekliye Zam Yolda! Yalnızca Onları Kapsayacak!

Emekliye Zam Yolda! Yalnızca Onları Kapsayacak! Emekliye Zam Yolda! Yalnızca Onları Kapsayacak! 14 Mayıs tercihleri evvel en düşük memur maaşına oluşturulan seyyanen zammın ardından, hükümet şimdi de emeklilere yönelik bir..

Emekliye Zam Yolda! Yalnızca Onları Kapsayacak!
Yayınlanma: Güncelleme:

Emekliye Zam Yolda! Yalnızca Onları Kapsayacak!

Emekliye Zam Yolda! Yalnızca Onları Kapsayacak!
14 Mayıs tercihleri evvel en düşük memur maaşına oluşturulan seyyanen zammın ardından, hükümet şimdi de emeklilere yönelik bir planlamaye hazırlanıyor.

Halk Tv programcısı Ekrem Açıkel’in aktardığı kulis verilerine göre, seçim evvel emeklilere verileceği söylenen 4 bin TL ek zam, bütün emeklileri kapsamayacak.

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı’ndan Açıklama: Yüzde 49.25’lik Zam Oranı
Emeklilerin tepkisini çeken zam seviyesine dair geçen hafta canlı yayında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Işıkhan, zam oranının yüzde 49.25’e yükseltildiğini belirtmiş, fakat en düşük emekli maaşında bir farklılık yapılmadığını açıklamıştı.

En Düşük Emekli Maaşı İçin Beklenti: 31 Mart Seçimlerinden Önce Seyyanen Zam
Yüksek enflasyon ve yükselen yaşam pahalılığına karşın 10 bin lira olan en düşük emekli maaşı, 2024 senesi itibarıyla 7 milyona yakın emeklinin beklentisi durumuna geldi. Hükümet kulislerine göre, en düşük emekli maaşı amacıyla 31 Mart tercihleri evvel seyyanen zam yapılması bekleniyor.

Neden Bütün Emeklileri Kapsamayacak? Seyyanen Zam Detayları
Seyyanen zam planlamasinin bütün emeklileri kapsamayacağı öğrenilirken, bu konudaki ayrıntılar merak hususu oldu. Halk Tv programcısı Ekrem Açıkel’in kulis verilerine göre, söz hususu planlama yalnızca belirli bir küme emekliyi içerecek.

Emekli Maaşlarındaki Beklenti: En Düşük Emekli Maaşı 14 Bin Liraya Çıkacak!
Halk Tv programcısı Ekrem Açıkel’in aktardığı kulis verilerine göre, en düşük emekli maaşı amacıyla seyyanen zam beklentisi devam ediyor. Emeklilere seçim evvel verileceği söylenen 4 bin TL ek zamla eş güdümlü en düşük emekli maaşının 14 bin liraya yükseltilmesi planlanıyor. Bu gelişmeler, emekliler ve kamuoyu doğrultusundan yakından takip edilmeye devam ediyor.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.